Ankieta


wyniki

Noc Bibliotek 2018 - relacja uczestnika

 

O NOCY BIBLIOTEK

W ubiegły piątek, w Bibliotece Publicznej Gminy Lipnica miała miejsce po raz trzeci Noc Bibliotek. Święto czytelników i książek, którzy do biblioteki przyszli o nietypowej porze, odbyło się w ramach Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, której w tym roku towarzyszyło hasło „Rzeczpospoczyta”. O wrażeniach po spotkaniu w bibliotece opowiada młoda reporterka Helenka Drążkowska z Łąkiego.

 

Dnia 8 czerwca odbyła się lipnicka Noc Bibliotek. Miała ona swój specjalny temat, którym były czary. W tym roku na spotkaniu było więcej dzieci niż w poprzednim roku a nawet 2 lata temu.

Najmłodsi uczestnicy mieli tylko 3 lata. Panie bibliotekarki: pani Ela i pani Joasia przygotowałydla nas pufy. Zorganizowały też zabawę w poszukiwanie skarbu, z rozwiązywaniem rebusów i krzyżówek. Jednym z punktów programu było spotkanie z panią Ewą Drążkowską, która czytała nam fragmenty książek o czarach np. „Harry Potter” i „Karolcia”. Później musieliśmy znaleźć w książkach różne nieznane hasła,na przykład „czarny bez”. Następnie odwiedził nas gość - pan Stanisław Gostomczyk z Lipnicy. Opowiadał o duchach i o tym, czego w dawnych czasach bały się dzieci. Kiedy zgłodnieliśmy panie bibliotekarki poczęstowały wszystkich pizzą. Spotkanie było ciekawe, dobrze zorganizowane i mi się podobało. 


Licznik odwiedzin: 67686