Co sądzisz o naszej nowej stronie?

wyniki

Noc bibliotek 2017

2 czerwca w Bibliotece Publicznej w Lipnicy,  w godzinach 18.00-21.00 odbyła się Noc Bibliotek.

W spotkaniu wzięło udział 19 dzieci.  W trakcie zajęć poszukiwano zaginionych części Harry’ego Pottera. Aby do nich dotrzeć, dzieci musiały wykazać się dobrą znajomością książek, sprytem i działaniem w grupie.  Ukryto dla nich  zagadki, łamigłówki , mapy , krzyżówki,  szyfry. Ich rozwiązanie doprowadziło do odnalezienia brakujących tomów.

W nagrodę, na dzielnych poszukiwaczy książek czekały cukierki i lody.

Ponadto  dzieci  zamieniały swoje stare t-shirty   w chodzące reklamy  ulubionych książek.

Na Noc Bibliotek zaproszony został także nauczyciel ZS w Lipnicy, pan Damian Stoltmann, który przeczytał dzieciom fragmenty książki „Mikołajek” (R. Goscinny, J.J. Sempe)

Uczestnicy Nocy Bibliotek chętnie brali  udział we wspólnym czytaniu.

Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze, na dobrej zabawie i wspólnym czytaniu.