wyniki

Jarmark Świąteczny 2018

Jarmark  Świąteczny zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Lipnicy, to już tradycja. To taki wstęp do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku odbył się 9 grudnia na parkingu Urzędu Gminy.

Jak co roku szkoły z Lipnicy, Borowego Młyna i Brzeźna Szlacheckiego wystawiły stoiska

z ręcznie wykonanymi przez dzieci ozdobami. Można tu było znaleźć wiele inspiracji na świąteczne prezenty oraz asortyment na świąteczne stoły. Poza tym można było kupić choinkę, miód, piękne koronkowe ozdoby, np. bombki, aniołki, gwiazdki a nawet maleńki żłobek z dzieciątkiem. Dla łasuchów były stoiska z ciastami, goframi    i pasztecikami.  Św. Mikołaj rozdawał  cukierki najmłodszym dzieciom.

Na scenie z repertuarem świątecznym wystąpiły dzieci szkolne oraz rodzinny zespół Państwa Drążkowskich.

Podczas Jarmarku została przeprowadzona licytacja choinki. Pieniążki z tej licytacji zostaną przeznaczone na rehabilitację chorego dziecka.

W organizację Jarmarku włączyli się rodzice z naszych gminnych szkół, Urząd Gminy oraz strażacy z OSP w Lipnicy, którzy przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jarmark cieszył się sporym zainteresowaniem. A nas, organizatorów  Jarmarku,  najbardziej cieszyła ciepła, rodzinna atmosfera.

Do zobaczenia za rok !