Ankieta


wyniki

Jarmark 2016

W niedzielę 11 grudnia w Lipnicy odbył się Jarmark Świąteczny .

Tego  dnia parking przy Urzędzie Gminy  wypełniony został stoiskami z ozdobami i upominkami świątecznymi przygotowanymi przez uczniów szkół  z Gminy Lipnica. Można było zakupić świąteczne gadżety: bombki, stroiki, bałwanki, aniołki, kartki i inne piękne ozdoby. Dodatkowo można się było kupić choinki, miód ,  ciasto  i szydełkowane  ozdoby świąteczne.

Wzorem lat ubiegłych na scenie zaprezentowały się różnorodne  grupy wokalne przygotowane przez nauczycieli, jak i schole. Oczywiście nie zabrakło śpiewającej rodziny, Ewy i Tomasza Drążkowskich z dziećmi. Po raz pierwszy na jarmarku wystąpiła grupa teatralna „Wielka Szóstka”, ze świątecznym przesłaniem zawartym w przedstawieniu  pt.”Bombki”.

Jarmark Świąteczny nie mógłby się odbyć bez Mikołaja, który tradycyjnie rozdawał dzieciom cukierki.

Mimo złej pogody uczestników jarmarku nie brakowało.

KONCERT

Koncert Kuby Michalskiego

 

 

            Zgodnie z wieloletnią tradycją „Popołudniowych spotkań z poezją'”, organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Lipnica, dnia 23 listopada 2016 roku, biblioteka zaproponowała miłośnikom poezji-Koncert Poezji Śpiewanej. Specjalnie na tę okazję zaproszono Kubę Michalskiego – autora, wokalistę, kompozytora i gitarzystę, wydawcę płyt „Podróż”, „Ach-poezja” oraz albumów z piosenkami Jacka Kaczmarskiego i Leonarda Cohena.

Kiedy w środę  o godzinie 18.00 w sali Domu Strażaka w Lipnicy zasiadło około 45 wielbicieli poezji wielkich polskich poetów oraz ballad Leonarda Cohena, rozpoczęto koncert.         

            Pan Kuba Michalski, artysta, który przyjechał do biblioteki w Lipnicy prosto  z Warszawy, doskonale zaprezentował wiersze polskich poetów w napisanych przez siebie aranżacjach muzycznych. Przytoczył twórczość Kochanowskiego,  Leśmiana, Tetmajera, Mickiewicza, Staffa, Tuwima. Nie zabrakło wśród nich szlagierowych tekstów poetyckich, takich jak: „Dziewczyna”, „Pieśń”, „Lilije”, Anioł Pański „Deszcz jesienny”, „Lokomotywa”.

Zaśpiewał również ballady legendarnego artysty,  Leonarda Cohena. Jego popularne kawałki „ Zuzanna”, „Alleluja” czy „Tańcz mnie po miłości kres” porwały do śpiewu zgromadzoną publiczność. 

            Występ zakończył się owacjami na stojąco. Jak to na koncercie bywa,nie obyło się  bez bisów, w ramach których Kuba Michalski zaśpiewał „Mury” Jacka Kaczmarskiego.

Po koncercie można było zakupić płyty warszawskiego artysty.

A w sali, pośród palących się świec,   długo widać było  dyskutujących przy kawie i cieście. 

czytaj dalej...

Międzynarodowy dzień postaci z bajek

 

            W piątkowe przedpołudnie, 4 listopada 2016 roku   w Bibliotece Publicznej w Lipnicy  pojawiły się postacie z bajek. Widziano tam  Czarownicę latającą na miotle  i Kota w Butach. Dzieci z grupy  Motylki i Biedronki miały okazję poznania ich osobiście, gdyż tego dnia odwiedziły bibliotekę. Na początek lot na latającym dywanie, który przeniósł dzieci do krainy baśni i bajek. Tam czekał na nie kosz pełen bajkowych rekwizytów, które trzeba było przydzielić do bajek. Następnie dzieci musiały wykazać  się znajomością bajek podczas zagadek i fragmentów opowieści.  Trzeba też było pomóc Kopciuszkowi, oddzielając fasolę, groch i kaszę. Wiele radości dostarczyła zabawa „Zatrute jabłko”  i  układanie bajkowych puzzli  oraz ich malowanie.

Na koniec  Kot w Butach i Czarownica, która wcale nie była zła, podarowali dzieciom słodkości.

            W godzinach popołudniowych nie było już widać w bibliotece ani Czarownicy ani Kota w Butach. Pewnie wrócili do swoich książkowych domów...

Pozostały tylko wspomnienia, że tak zacni goście odwiedzili bibliotekę. 

czytaj dalej...

Motylki w bibliotece

Dnia 5 października 2016 roku  Bibliotekę Publiczną w Lipnicy  odwiedziła po raz pierwszy  grupa przedszkolaków wraz z opiekunem-  Panią Iwoną Goszczyńską. 

czytaj dalej...

Ptaki i ptaszki polne

Dnia  18 maja 2016 r. roku w Sali Narad w Lipnicy  zostały przeprowadzone eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Ptaki i Ptaszki Polne”. Komisja w składzie: ·         Irena...

czytaj dalej...

Jarmark Świąteczny 2015

Tradycyjnie okres przedświąteczny w Lipnicy kojarzy się z Jarmarkiem. W tym roku odbył się w niedzielę 13 grudnia na parkingu przed Urzędem Gminy. Jarmark organizuje Biblioteka Publiczna w Lipnicy, ale w tym działaniu wspiera ją Wójt Gminy Lipnica oraz sołtys Wojciech Gierszewski z Radą...

czytaj dalej...

Licznik odwiedzin: 70174